מעוניין לקבל הצעות לביטוחי רכב חובה ומקיף?

מעוניין לקבל יעוץ להשוואת מחירי ביטוח חובה?

מומחי האתר לביטוח רכב חובה ומקיף יאתרו עבורך את ביטוח הרכב הטוב מכולם.

ביטוח חובה לרכב נחשב לביטוח אלמנטרי, והוא אחד הביטוחים הנפוצים בישראל, מאחר ועל פי חוק, כל כלי רכב הנע על כבישי ישראל מחויב להיות מבוטח בביטוח חובה. כל שנה חייבים לחדש את ביטוח החובה לכלי הרכב. כלי רכב יכול להיות רכב פרטי, אופנוע, משאית, קטנוע מונית אוטובוס וכדומה. כאמור ומדובר באחד מהביטוחים הנפוצים ביותר בארץ ולכן השוואת ביטוח חובה – השוואת מחירים מתבקשת. כיום, שוק השוואת ביטוחי חובה לרכב מתקדם ותחרותי ביותר לכן, אנו הצרכנים, מרווחים מיכך מהסיבות הבאות:

  • השוואת ביטוח חובה לרכב השוואת מחירים – מאחר ומדובר על ביטוח בפיקוח ממשלתי (משרד האוצר), חברות ביטוח רכב מחויבות לפרסם את מחירי ביטוחי חובה לרכב באופן פומבי, גלוי ושקוף. לאחר הרפורמה בביטוח הרכב, הפרשי המחיר בין חברות הביטוח לרכב יכול להגיע עד למאות ש"ח לביטוח חובה רגיל! השוואת מחירים ביטוח חובה השוואה פשוט מתבקשת.
  • תחרות – ככל שהתחרות בענף ביטוחי רכב תתגבר, אנו נהנה משירות טוב יותר, מחירים טובים יותר ומכיסויים רחבים יותר, בעיקר בפוליסות ביטוח מקיף.

מהו ביטוח רכב

ביטוח רכב מורכב למעשה משלושה ביטוחים:

  1. ביטוח חובה.
  2. ביטוח צד ג'.
  3. ביטוח מקיף.

ביטוח חובה לרכב מכסה אותנו בפני נזקים פיזיים בלבד באירוע מיקרה ביטוח. הנהג, הנוסעים ברכב, הולכי רגל – כולם נכללים במסגרת ביטוח חובה. במקרה ביטוח שבו יש גם נזק כלכלי לך או לצד ג' ואין ברשותך ביטוח מקיף או צד ג' –  לא תהיה מכוסה ותאלץ לספוג בעצמך את הנזק הכלכלי.

ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקים כלכליים ופגיעות ברכוש שנגרמו לך או לאחרים. לדוגמא – אם נגנב לך הרכב או אם הרסת רכב אחר כתוצאה מתאונה – הביטוח המקיף יכסה את הנזק.

ביטוח צד ג' לרכב מכסה נזק כלכלי רק לצד השני שנפגע – ז"א אם נהרס לך הרכב בתאונה עם רכב נוסף, ביטוח צד ג' יכסה רק את הנזק שלו ולא שלך.

טיפים לרוכשים ביטוחי חובה לרכב

  • ערכו השוואת מחירי ביטוח חובה – השוואה לפני רכישת ביטוח חובה. תתפלאו לגלות הפרשי מחיר משמעותיים ביותר שיכולים להסתכם במאות ש"ח.
  • ערכו השוואת ביטוח רכב וקבלו לא רק מחירים של ביטוח חובה אלא גם מחירים והצעת ביטוח רכב מקיף. בדרך כלל, פערי המחיר הגבוהים ביותר נמצאים בפוליסות המקיפות. ביטוחי המקיף שונים בחברות הביטוח מאחר וכל חברת ביטוח מעניקה כיסויי שונים במקצת, בעיקר לגבי גובה הכיסויים לצד ג' ועלות ההשתתפות העצמית במקרה אירוע ביטוחי.

מונחים מקובלים בביטוחי רכב –  טוטאל לוס

מאחר והשוואת ביטוחי רכב הפכה לצורך חובה אצל מבוטחים רבים, אך רבים מהם לא מכירים היטב את הביטויים המקובלים בתחום. מומלץ להכיר היטב את המינוחים השונים ואת "השפה הביטוחית" לפני שאתה ניגש לעשות השוואת מחירים ביטוח חובה.

הרס מוחלט או "טוטל לוס" – טוטל לוס הוא מצב שבו הרכב שנפגע בתאונה ניזוק בצורה חמורה שעלות התיקון יקרה מידי או שלא ניתן לתקנו. על פי הערכת שמאי רכבים, אם עלות הנזק תהיה מעל 50% משוויו, רוב הסיכויים שהרכב יוגדר כטוטאל לוס והמבוטח יזכה לקבל את ערכו בשוק.

במקרה כזה, חברת הביטוח תספק רכב חלופי, בדרך כלל תקופה של עד 10 ימים. כשאתה מקבל הצעת מחיר ביטוח רכב מחברות הביטוח, שים לב לסעיף זה, שכן אתה עלול למצוא את עצמך ללא רכב חלופי. שים לב לכמה ימים אתה מקבל רכב חלופי וכן ממתי מקרות מקרה הביטוח אתה תיהיה זכאי לרכב חלופי ואם כן – איזה סוג ורמה של רכב חלופי.

השוואת מחירים ביטוח חובה

נסה לקבל מסוכני ביטוח רכב שאיתם אתה עובד לפחות כמה הערכות והצעות מחיר ביטוח חובה על מנת לקבל ראייה רחבה על רמת המחירים והיקפי כיסויי הפוליסה. לכאורה כל הביטוחים זהים אך בפועל לא כך הדבר, לכן השוואה ביטוח חובה ומקיף היא הכרח לפני רכישת ביטוח חובה.

נקודה חשובה שנהגים רבים אינם מודעים לה:
אתה יכול לרכוש ביטוח חובה לרכב אצל חברה X ולרכוש ביטוח מקיף או רק ביטוח צד ג' אצל חברה Y. ז"א אתה יכול לפצל את ביטוח הרכב לכמה חברות. ברוב המקרים מהלך זה אינו משתלם מבחינה כלכלית מאחר שכשאתה רוכש ביטוח חובה ומקיף מחברה אחת, רוב הסיכויים שמחיר ביטוח חובה ומקיף יהיה זול יותר מאשר רק ביטוח חובה או מקיף. אבל רק אחרי שתערוך השוואת ביטוח חובה השוואה, תדע זאת.

לסיכום

מומלץ ביותר לערוך השוואת ביטוחי חובה השוואה טרם רכישת ביטוח חובה לרכב. אתם תגלו כי מחירי ביטוח חובה לרכב שונים מחברה לחברה..

ביטויים קשורים: השוואת ביטוח חובה, השוואת ביטוחי חובה, ביטוח חובה השוואה, השוואת מחירי ביטוח חובה ביטוח, חובה השוואת מחירים, השוואת מחירים, השוואת תעריפי ביטוח חובה