מעוניין לקבל הצעות לביטוח אובדן כושר עבודה?

חושב שמגיע לך מימוש זכויות רפואיות שלך?

מומחי האתר לביטוחי כושר עבודה יתאימו עבורך את ביטוח כושר העבודה הטוב ביותר במיוחד בשבילך

i ביטוח הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הביטוחים השונים. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר חינם למגוון רחב של ביטוחים, מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

ביטוח אובדן כושר עבודה (א.כ.ע)

מצב אובדן כושר עבודה מתאר מצבי אי כושר עבודה הם מצבים בהם המבוטח נפגע בתאונה או ממחלה, ואינו יכול עוד להמשיך לעבוד במקצוע בו עסק טרם הפגיעה. מטרתו של ביטוח אי כושר עבודה היא לפצות על אובדן ההכנסה, ולאפשר למבוטח להמשיך ולשמור על אורח חיים כלכלי תקין כפי שהיה טרם המצב של אי כושר עבודה. במאמר זה נציג את ההנחיות אודות עריכת פוליסת אי כושר עבודה, ונכיר את ההנחיות כיצד להכין פוליסת אי כושר עבודה שתיטיב עם המבוטח ותדאג עבורו להגנה מקסימאלית במצב של אי כושר עבודה.

ביטוח אי כושר עבודה – הפרטים הבסיסיים שחשוב להכיר

ביטוח אי כושר עבודה חשוב במיוחד עבור מי שמתפרנס מעבודתו, אולם חשוב פחות עבור מי שחי מקצבה או מי שזוכה להכנסות ממקורות אחרים (מהשכרת נכסים ודירות, למשל). ביטוח אובדן כושר עבודה הנפוץ יותר הוא כתוצאה מתאונה, המונעת מהמבוטח להמשיך ולמלא את עבודתו כפי שיכול היה בעבר. בנוסף, ניתן לרכוש גם ביטוח אובדן כושר עבודה זמני כתוצאה ממחלה קשה.

ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לרכישה כחלק מחבילת ביטוח חיים או באופן עצמאי, כביטוח נפרד. מרבית הפוליסות מגדירות אובדן כושר עבודה בשיעור של 75% ומעלה, אולם ניתן לרכוש גם הרחבות המאפשרות הכרה באובדן כושר עבודה באחוז נמוך יותר. לרוב, נחלק ביטוח אובדן כושר עבודה לדרגות שונות, כפי שיפורטו להלן:

  1. אי כושר עבודה לעבוד בכל סוג עבודה שהיא.
  2. אי כושר עבודה של המבוטח לעבוד בעיסוק המקורי של המבוטח (כפי שנכתב בעת שנערכה הפוליסה), וכן חוסר יכולת שלו לעבוד בכל עבודה אחרת התואמת את ניסיונו והשכלתו.
  3. אובדן היכולת של המבוטח להמשיך ולעסוק בעבודתו המקורית.

ביטוח תאונות אישיות – ביטוח המכסה בדומה לביטוח אובדן כושר עבודה גם נכות ומוות בעקבות פגיעה גופנית.

ומהו ביטוח אובדן כושר עבודה זמני?

אובדן כושר עבודה זמני הוא משך הזמן המוגדר בפוליסה עבורו ישולם הפיצוי למבוטח. במרבית המקרים, מוגדר אובדן כושר עבודה זמני כעד שנתיים מיום התאונה או המחלה בגינן הופעל הביטוח, אולם ישנם מקרים בהם אובדן כושר עבודה זמני מוגדר כזמן ארוך מזה, לאחר שהגיע המבוטח לגיל מסוים.

בעת הפעלת ביטוח אובדן כושר עבודה זמני, יש לשים לב למשך ההמתנה לה נדרש המבוטח, בין המקרה שגרם לאי היכולת לעבוד ובין תחילת קבלת פיצויי הביטוח. במרבית המקרים, מדובר על תקופת המתנה של שלושה חודשים (בהם אמור ביטוח לאומי לכסות על אובדן הכנסותיו של הנפגע), אולם חשוב להכיר כי בעת רכישת פוליסת אובדן כושר עבודה זמני, ניתן לרכוש הרחבה לפוליסה במסגרתה יקוצר משך ההמתנה לתקופה של שבועיים.

ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי – חשוב לשים לב לדקויות

בעת רכישת פוליסת אי כושר עבודה, חשוב לשים לב מהי הגדרת העיסוק של המבוטח כפי שמופיעה בפוליסה, והאם קיימת בפוליסה התחייבות לפצות את המבוטח, רק אם אינו יכול לעבוד בעבודה הספציפית שלו או בכל עבודה אחרת. במילים אחרות, יש לשים לב להגדרת אובדן כושר עבודה מקצועי, המפצה את המבוטח על אי יכולת לעבוד במקצועו המדויק או בכל מקצוע בו עבד בחמש השנים שקדמו למקרה בגינו מופעל הביטוח.

אחד הדברים החשובים ביותר עבור ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי הוא החובה של כל מבוטח לעדכן את חברת ביטוח בעת החלפת מקצוע. כך לדוגמא, אדם שעבר פעם בעבודה משרדית אולם במשך השנים החליף עבודה למקצוע פיזי ונפגע, לא יוכל להיות מכוסה תחת ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי במידה וזו עדיין מוגדרת כעבודה משרדית. בנוסף, בעת חתימה על פוליסת אובדן כושר עבודה מקצועי נדרש להיות מדויקים ככל האפשר בהגדרת העיסוק. כך למשל, מי שעובד על מחשב וידיו נפגעו, יוכל לקבל פיצוי אודות אובדן כושר עבודה מקצועי, גם אם יהפוך ליועץ בעל פה או מרצה מול קהל.

רוצים לדאוג לעדיתכם הכלכלי? מעוניינים לקבל הצעות מחיר לביטוח חיים פרטי? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיע בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל הצעות חינם עבור ביטוח חיים פרטי מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו. תנו לחברות הביטוח לרדוף אחריכם.

ביטויים קשורים: ביטוח סיעודי פרטי, השוואת חברות ביטוח, מגדל ביטוח

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה.