מעוניין לקבל הצעות לביטוח סיעודי?

השאר פרטים ומומחי האתר לביטוח סיעודי יאתרו עבורך את הביטוח הסיעודי המתאים עבורך!

i ביטוח הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הביטוחים השונים. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר חינם למגוון רחב של ביטוחים, מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

מהו ביטוח סיעודי?

על פי החוק במדינת ישראל הטיפול באדם שהוא חולה סיעודי מוטל על בני משפחתו ולא על המדינה. מי שמוגדר בתור חולה סיעודי, זכאי לקבל גמלת סיעוד מסוימת מהמדינה, לאחר שהוכח כי הוא נדרש לו. אולם מדובר בסיוע שאינו מספיק לכיסוי כל הוצאות הטיפול, מה שדורש מהאדם או מבני משפחתו לשלם את יתרת ההוצאות שעשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים מדי חודש!

מספר החולים שמוגדרים כ"חולה סיעודי בישראל" עולה בגידול של כ-10% מדי שנה, וההערכה היא כי אחד מכל שלושה אזרחים במדינת ישראל יהפוך בבוא היום להיות חולה סיעודי.

חוק הסיעוד במדינת ישראל

חולה סיעודי השוהה בביתו, והוכיח כי נדרש לעזרה בפעולות היומיום הבסיסיות (קימה, התלבשות, האכלה, רחצה), זכאי לקבלת גמלת סיעוד שהיא גמלת שירותים. גמלת סיעוד המדוברת אינה ניתנת במזומן, כי אם בצורת שירותי סיעוד בהיקף שבין 9.75-18 שעות שבועיות. גמלת סיעוד זו מיועדת לסייע לחולה סיעודי בפעולות היומיום, כמו גם בקניית מוצרי מזון ותרופות. חשוב לציין, כי קבלת גמלת סיעוד מותנית בנקודות הבאות:

  1. גמלת סיעוד אפשרית רק לבני 67 ומעלה או בנות 64 ומעלה, המתגוררים בביתם ולא במוסד סיעודי.
  2. בנוסף, תינתן גמלת סיעוד רק למי שעברו את מבחן ההכנסות. מבחן ההכנסות ליחיד הוא השכר הממוצע במשק, ולזוג – פעם וחצי אותו שכר ממוצע.
  3. הנדרש לגמלת סיעוד מחויב להוכיח, כי אינו מקבל קצבה לשירותים מכל מקור אחר.
  4. על מנת לקבל גמלת סיעוד נדרש לעבור את מבחן תלות של הביטוח הלאומי.

מהו המחיר הנדרש להחזקת חולה סיעודי בבית וגמלת סיעוד?

מחיר החזקת חולה סיעודי בבית משתנה לפני המקרה ולפי צרכיו של אותו חולה. עלותו של מטפל עבור חולה סיעודי המוחזק בביתו היא כ-5000 ₪ לחודש, ובמידה ואותו חולה סיעודי נדרש לטיפול 24 שעות ביממה, הרי שעל עלות בסיסית זו נדרש להוסיף גם הוצאות מגורים ומחיה של המטפל הצמוד.

עלות החזקתו של חולה סיעודי במוסד סיעודי מתאים היא כ-10,000 – 20,000 ₪ בחודש.

מה מציעות קופות החולים בתחום ביטוח סיעודי?

קופות החולים המציעות ביטוח רפואי פרטי, מציעות גם ביטוח סיעודי המוגדר כביטוח קבוצתי. את הביטוח סיעודי של קופות החולים יכולים לרכוש בתשלום נוסף, רק מי שרכשו את הביטוח הרפואי שמציעות הקופות.

ביטוח סיעודי המוצע על ידי הקופות מציע כיסוי עבור חולה סיעודי לתקופה של 3-5 שנים, וגם זאת לאחר שהוכיח חולה סיעודי את מצבו. גמלת סיעוד שמציעות קופות החולים מבוססת על החזר ההוצאות, שהוציא אותו חולה סיעודי בפועל ולא על פיצוי כספי, ובכל מקרה גם ההחזר מתקבל רק לאחר חודשים רבים.

מהו ביטוח סיעודי פרטי?

ביטוח סיעודי פרטי הוא חוזה שבין מבוטח ובין חברת הביטוח, במסגרתו משלם המבוטח פרמיה חודשית, ובתמורה מתחייבת חברת הביטוח לתת פיצוי כספי במקרה ויהפוך לחולה סיעודי, במשך כל התקופה שנקבעה בפוליסה. במידה והמבוטח מצטרף לפוליסה בגיל צעיר, הרי שהפרמיה שישלם תהיה נמוכה יחסית, וזו תישאר קבועה לשנים רבות (פרט להצמדה למדד). ניתן בהחלט לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי פרטי במספר חברות ביטוח, מה שיאפשר פיצוי מוגדל בעת הצורך.

יתרונותיו של ביטוח סיעודי פרטי הוא באי הצורך להיות כפוף לגחמות והחלטות המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות וקופות החולים לקבלת גמלת סיעוד. טרם רכישת ביטוח סיעודי פרטי יש לבדוק כמובן את תנאי הפוליסה שמציעה כל חברה, לבדוק את תנאי הכיסוי ואת החריגים הקבועים בפוליסה, לבדוק את משך תקופת הפיצוי כפי שמוגדרת בפוליסה ולעמוד על כל תנאיה, על מנת לבחור בסופו של דבר את פוליסת ביטוח סיעודי המיטבית.

רוצים לדאוג לעתידכם? מעוניינים לקבל הצעות אטרקטיביות לביטוח סיעודי פרטי? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיעה בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל 3 הצעות חינם עבור ביטוח סיעודי פרטי מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו .תנו לחברות הביטוח לרדוף אחריכם.

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה.