ביטוח בריאות ורפואי – ביטוח עובדים זרים בישראל

מעסיק עובדים זרים בישראל?

קבל הצעות מחיר לביטוח בריאות עובדים זרים השוואת מחירים

וביטוח רפואי לעובדים זרים בישראל

קבל מידע לביטוח עובדים זרים

ישראלים רבים מעסיקים עובדים זרים בעבודות משק בית וסיעוד אך רבים אינם מודעים לעובדה שמי שמעסיק עובדים זרים, מחוייב על פי חוק לדאוג להם לביטוח בריאות עובדים זרים.

עובד זר אינו נחשב כתושב ישראל ואינו נכלל בהטבות שמעניק חוק ביטוח בריאות ממלכתי ובכך אינו זכאי לכל ההטבות שאנו כישראלים מקבלים מהמדינה כביטוח בריאות, לכן כל מי שמעסיק עובדים זרים בכל מסגרת של עבודה, מחוייב לבטח את העובד זר בביטוח בריאות לעובד זר ובכך, להעניק לו כיסוי ביטוחי מינימלי במקרה אירוע ביטוחי.

מעסיקים שאינם יבטחו את העובד הזר בביטוח בריאות לעובדים זרים מסתכנים בעבירה חמורה ובנזק כלכלי גבוה.

על פי חוק, ביטוח עובדים זרים בישראל מגדיר את היקף הביטוח עבור עובדים זרים בישראל, זאת אומרת מה זכאי לקבל העובד הזר במקרה של אירוע ביטוחי ואיזה כיסויי רפואיים הוא מחוייב לקבל. מומלץ לערוך השוואת מחירים ביטוח עובדים זרים השוואת מחירים לפני רכישת הביטוח לעובדים זרים מאחר וההפרשים בביטוח עובדים זרים יכולים להיות מאות ש"ח בשנה.

מה חייב להיכלל בביטוח בריאות לעובד זר?

כל ביטוח רפואי לעובד זר חייב לכלול מספר כיסויי חובה אשר נקבעו על משרד הבריאות בשנת 2001. מדובר על טיפולי בריאות ושירותים עיקריים ובסיסיים:

  • ביטוח עובדים זרים – ביקור אצל רופא לאיבחון מחלות כלליות.
  • הפניות לרופאים מומחים.
  • ביקור רופא נשים וילודה (מעקב הריון).
  • בדיקות מעבדה שונות כגון רנטגן, סיטי וכדומה.
  • כסוי עבור רפואת חירום – ימי אישפוז, ביקור בחדר מיון, פינו באמבולנס.
  • רפואת שיניים בסיסית.
  • שרותי רפואה הכולל טיפולים על ידי רופאים כלליים לאבחון מחלות והפנייה לרופאים מומחים בעת הצורך.
  • ביטוח בריאות נוסף המכסה מקרי נכות, מוות, פינוי ואובדן כושר עבודה.
  • ביטוח למקרה נכות, ביטוח למקרה מוות, כיסוי שירות העברת הגופה למדינת המוצא של המנוח.
  • מימון כרטיס טיסה חזרה למדינת המועסק במקרה של אי כשירות לעבודה.

אומנם הרשימה ארוכה אך היא כוללת את כיסויי הביטוח הבסיסיים ביותר לכן אם אתה מעסיק עובדים זרים ועדיין לא רכשת עבורם ביטוח עובדים זרים – אתה יכול להיות בבעיה גדולה מאוד, גם בעיה משפטית (עבירה על החוק ועבירה פלילית) וגם בבעיה כלכלית מאחר וטיפולים אילו, למרות שהם בסיסיים, עולים כסף רב.

תנאים לעובדים זרים בישראל מהביטוח הלאומי

מעבר לכיסויי הביטוח הבסיסיים שפירטנו אר מכסים את רוב הטיפולים הרפואיים הרגילים, ישנו גם ביטוח סוציאלי אשר במקרה אירוע הביטוח, יוענק על ידי הביטוח הלאומי לעבוד הזר.

לדוגמא – במקרה בו המעסיק פשט רגל או שהמעסיק חייב כספים בגין עבודה לעובד הזר. ביטוח לאומי נכנס לתמונה ויעניק מטריה ביטוחית לעובד הזר במקרה כזה. דוגמא נוספת – הריון – יולדת תיהיה זכאית לקצבת לידה ודמי לידה ותיהיה זכאית לחופשת לידה הקבועה בחוק.

מדוע מעסיקים מחוייבים לדואג לעובדים זרים זמניים?

מדינת ישראל קלטה בעשרים שנים האחרונות עשרות אלפי עובדים זרים שהגיעו לכאן למצוא עבודה ופרנסה. העובדים הגיעו ממדינות העולם השלישי באפריקה ומאסיה וזכו בתחילת הדרך ליחס קשה מאוד, גם מצד חברות כוח אדם וגם מצד מעסיקים קטנים כגדולים.

בשנים האחרונות המודעות לזכויות אדם וכיבוד זכויות אדם בסיסיות עלתה בישראל וכתוצאה ישירה גם עובדים זרים בישראל זכאים לזכויות אדם בסיסיות. ההשלכה הישירה על מעסיקים בישראל היא שכיום מעסיקים קטנים וגדולים כאחד מחוייבים לרכוש ביטוח בריאות לעובד זר השוואת מחירים וביטוח רפואי לעובד זר – ביטוח עובדים זרים בישראל של חברות ביטוח.

כאמור, מעסיקים קטנים שמעסיקים אפילו עובד זר בודד בעבודות סיעוד שונות או עזרה בבית מחוייבים על פי חוק לרכוש עבורו ביטוח רפואי לעובד זר וביטוח בריאות לעובד זר כך שאם יפגע בעבודתו – הוא יוכל לקבל את הטיפול הרפואי המגיע לו. הביטוח הרפואי לעובדים זרים אינו רק עבור כיסוי במקרה ביטוח במהלך העבודה אלא גם אם העובד נפגע בתאונת דרכים או מחלה.

ביטוח בריאות לעובדים זרים בישראל – עלויות

חברות ביטוח בישראל מציעות מגוון רחב של ביטוחי עובדים זרים בישראל. מאחר ויש מגוון רחב של ביטוחי בריאות לעובדים זרים השוואת מחירים, טווח המחירים משתנה גם הוא ונע בין 100 ש"ח לחודש ועד כמה מאות ש"ח לחודש – בהתאם להרחבות של כיסויים ביטוחיים. מעסיק אשר מעניק לעובד זר את הפוליסה הבסיסית, ישלם כ 100 ש"ח לחודש לכיסויים הבסיסיים. על פי חוק, ניתן לנכות חלק מסכום הביטוח מהעובד, בדומה לשכירים בישראל. זאת אומרת שגם העובד הזר משתתף באופן חלקי בתשלום עבור ביטוח עובדים זרים מחירים.

אחריות של חברות כוח אדם והמעסיקים

לא אחת, מעסיקים קטנים אינם מודעים לעובדה שהם אחראים לרכוש ביטוח עובד זר ולא חברות כוח האדם. כמעסיק, אתה יכול לבחור בכל חברת ביטוח המציעה פוליסת ביטוח בריאות לעובד זר. עובד זר יכול לקבל טיפול רפואי בכל מתקן רפואי בישראל, כל עוד הוא מבוטח.

קבל עכשיו הצעות לביטוח עובדים זרים מצוות מומחי הביטוח של האתר.

ביטויים קשורים: ביטוח סיעודי, ביטוח נסיעות לחו"ל , השוואת מחירים ביטוח בריאות לעובדים זרים, מחירי ביטוח בריאות עובדים זרים מחירים, ביטוח בריאות לעובד זר, ביטוח רפואי לעובדים זרים.