מעונינים לקבל הצעה לביטוח בריאות פרטי?

צוות מומחי הביטוח של האתר יאתר עבורך את ביטוח הבריאות הטוב ביותר!

i ביטוח הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הביטוחים השונים. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר חינם למגוון רחב של ביטוחים, מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

מהו ביטוח בריאות ולמי הוא מתאים

בישראל קיימים שלושה סוגים מרכזיים של ביטוחי בריאות למיניהם – ביטוח בריאות ממלכתי המוגדר בחוק והכולל את כל אזרחי ישראל, ביטוח רפואי משלים, המוצע על ידי קופות החולים ומוצע למי שבחרו להצטרף אליו, וכן ביטוח רפואי פרטי, המוצע על ידי חברות הביטוח הפרטיות ונועד לספק את מירב הכיסוי הביטוחי הנועד לכל טיפול אפשרי. עם זאת, חשוב להבין את ההבדלים בין ביטוחי בריאות השונים, על מנת שתוכלו לקבל החלטה מושכלת – מהו הביטוח המתאים ביותר עבורכם והאם תוכלו להסתפק בביטוח בריאות ממלכתי? האם לרכוש ביטוח רפואי משלים? או האם עליכם לרכוש ביטוח רפואי פרטי?

מעגל ראשון – ביטוח בריאות ממלכתי

חוק ביטוח בריאות ממלכתי עבר בכנסת בשנת 1995, וככזה המושתת על שוויון, קבע כי כל אזרחי מדינת ישראל זכאים לקבלת טיפול רפואי בסיסי בכל עת. בין הטיפולים הבסיסיים לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי אפשר למצוא את רפואת החירום, טיפול במרפאות, בדיקות מעבדה, כל נושא המיילדות והתפתחות הילד, טיפול במחלות ממאירות, ועוד טיפולים רבים הניתנים דרך קופות החולים ובתי החולים בישראל. התשלום עבור ביטוח בריאות ממלכתי מבוצע דרך המוסד לביטוח לאומי, וגובהו נקבע על פי הפרמטרים הקבועים בחוק (בעיקר מעמדו התעסוקתי של האזרח וגובה הכנסתו). עם זאת, חשוב להכיר כי גם סל התרופות והטיפולים אינו מוענק אוטומטית לכל אדם הנדרש להם, כי אם מותנה בפרמטרים מסוימים שנקבעו בחוק ביטוח בריאות ממלכתי. אם לדוגמא תרופה מסוימת מתאימה לטיפול בשתי מחלות, אולם בסל התרופות נקבע כי היא תינתן רק לחולים במחלה א', הרי שמי שחולים במחלה ב' לא יוכלו לקבלה, גם אם רפואית היא מוכחת כמתאימה להם ואפילו מצילת חיים.

מעגל שני – ביטוח רפואי משלים

לנוכח הפער הקיים בין הרצוי (כיסוי רפואי מיטבי) למצוי (ביטוח בריאות ממלכתי), ולנוכח העובדה כי אזרחים רבים במדינת ישראל מצאו עצמם לא זכאים לקבלת טיפולים רפואיים הנדרשים להם, מוכרות קופות החולים ביטוח רפואי משלים, שכשמו כן הוא – משלים את אותו ביטוח בריאות ממלכתי. ביטוח רפואי משלים קיים בארבע קופות החולים בישראל (לאומית, כללית, מכבי ומאוחדת), סל הטיפולים הכלול בביטוח רפואי משלים הוא רחב יותר, וכולל בין השאר התייעצויות עם רופאים מומחים, הוצאות אשפוז בבתי חולים, בדיקות מורכבות, בדיקות הריון מתקדמות וכו'. ביטוח רפואי משלים מתאים לכל המבקש להצטרף אליו, אולם גם הוא אינו כולל את כל הטיפולים האפשריים בכל מקרה רפואי.

מעגל שלישי – ביטוח רפואי פרטי

לנוכח המשך הפער המתקיים גם לנוכח קיומו של ביטוח רפואי משלים, פיתחו חברות הביטוח את אותו מוצר העונה לשם: ביטוח רפואי פרטי. ביטוח רפואי פרטי נועד למי שמבקשים לעצמם כיסוי רפואי מלא. ביטוח רפואי פרטי מאפשר את קבלת כל הטיפולים הרפואיים הנדרשים (בהתאם לפוליסה שנקבעה מראש), ומכסה גם טיפולים בחו"ל, השתלות, בדיקות מורכבות ואשפוז בבתי חולים פרטיים לפי צורך – ביטוח בריאות פרטי.

חשוב להכיר, כי בשנת 2006 קבע המפקח על הביטוח, כי הפוליסות של הביטוח רפואי פרטי יהיו משלימות לביטוח בריאות משלים של קופות החולים ולא יציעו טיפולים הנכללים בהן כבר, זאת על מנת שלא ליצור כפילויות עבור המבוטחים (כפל ביטוחי), ולמנוע מהם תשלום בעבור מוצרים שהם מקבלים כבר במסגרת הביטוח רפואי משלים.

בעת בחירת פוליסת ביטוח רפואי פרטי יש לדעת, כי אלה נבדלים ביניהן בכיסוי הביטוחי שינתן בכל מצב, בעלויות ההשתתפות העצמית, בסוגי הטיפולים האפשריים והיכן תוכלו לעבור אותם – כל אלה קובעים את הפרמיה החודשית, שמשלמים המבוטחים בביטוח רפואי פרטי, פרמיות שנגזרות גם מגילם של המבוטחים וממצבם הבריאותי בעת ההצטרפות לביטוח רפואי פרטי. חשוב לדעת, כי בניגוד לקופות החולים חברות הביטוח אינן מחויבות לקבל כל פונה לביטוח רפואי פרטי, כך שפעמים רבות נדרש להשוות את תנאי ההצטרפות בין החברות השונות, על מנת למצוא את החברה המעניקה את הכיסוי הביטוחי המיטבי והמיידי לצרכי המבוטח.

ביטוח תאונות – ביטוח המכסה בגין נכות, אובדן כושר עבודה (א.כ.ע) ומוות. נחשב לביטוח חשוב ביותר המכסה נזקי גוף בכל מקום ובכל שעה.

הכי חשוב זה הבריאות! מעוניינים לקבל הצעות אטרקטיביות לביטוח רפואי פרטי?

כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיעה בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל 3 הצעות חינם עבור ביטוח רפואי פרטי וביטוחים נוספים מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו .תנו לחברות הביטוח לרדוף אחריכם.

ביטויים קשורים: ביטוח רפואי פרטי, השוואת חברות ביטוח, ביטוח נט,ביטוח סיעודי פרטי, ביטוח רפואי לעובדים זרים

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה.