מעוניין לקבל הצעה לביטוח בריאות פרטי?

צוות מומחי האתר ימצאו עבורך את ביטוח הבריאות המתאים ביותר

i ביטוח הינו אתר מוביל בישראל למידע מקיף בתחום הביטוחים השונים. האתר מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר חינם למגוון רחב של ביטוחים, מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות, הוא לבחור את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

מדוע חוק ביטוח בריאות ממלכתי אינו מספיק?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מבוסס על שוויון, צדק ועזרה הדדית, ולפיו לכל תושב במדינת ישראל מגיעה הזכות לקבל טיפול רפואי בעת שיידרש לו. אולם מה כולל החוק בדיוק? ומהם ההגבלים החלים עליו? מדוע נטען כי הוא אינו מספיק על מנת להעניק כיסוי רפואי? ומה נדרש להוסיף לו? מה ההבדל בינו לבין ביטוח רפואי או ביטוח בריאות פרטי?

הכירו נא את חוק ביטוח בריאות ממלכתי

בשנת 1995 עבר בכנסת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, שהגדיר את סל השירותים והטיפולים הרפואיים להם זכאי כל אזרח במדינת ישראל, ללא כל תלות במצבו הרפואי או בגילו. היסודות, עליהם נשען החוק, נובעים מההכרה של ממשלת ישראל, כי כל אזרח זכאי לשירותי בריאות, וכי נדרש להגדיר במדויק מהו סל הטיפולים הבסיסי המוענק במסגרתו. בנוסף, מגדיר החוק, כי שירותי הבריאות יינתנו על פי שיקולי דעת רפואיים, באיכות סבירה, במרחק סביר ממקום מגוריו של המבוטח, ותוך פרק זמן סביר מהזמן בו נדרש להם.

מהו סל השירותים הנכלל במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי?

בין השירותים, המוגדרים כזכויות בסיסיות של אזרחים במדינת ישראל, אפשר למצוא ביקור במרפאות, רפואה ראשונית ורפואה מקצועית, בדיקות מעבדה, מיילדות, פעילויות ניתוחיות, רפואת חירום, שירותי סעד, התפתחות הילד, גריאטריה ושיקום, שיקום לב, וכן שירותי הסעה אמבולטוריים (לעיתים בהשתתפות עצמית).

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מגדיר גם את סל התרופות הבסיסי, שהוא רשימה מוגדרת וסגורה של התרופות הניתנות על ידי קופות החולים. לעיתים מוכללות תרופות שתשמשנה על פי פרמטרים (גיל, מצב בריאותי), כך שגם אם תרופה נכללת בסל, היא אינה מוענקת באופן אוטומטי לנדרשים אליה, כי אם מותנית בהתאמת מצבם להגבלות שנקבעו בחוק.

אז מדוע חוק ביטוח בריאות ממלכתי אינו מספיק? האם לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

הבעיה המרכזית של חוק ביטוח בריאות ממלכתי אינה בטיפולים או בביטוח רפואי שהוא מכסה, כי אם באלה שאינו מכסה. ובמילים אחרות – בעת שאדם נדרש לניתוח, לתרופה, או לטיפול מורכב, שאינו מצוי בסל הבריאות, הרי שיידרש לשלם עליהם מכיסו, תשלום שעשוי להגיע למאות אלפי שקלים בשנה, ואף יותר מזה במידה ואין לו Health Insurance. סל השירותים הבסיסיים אינו כולל למשל התייעצות עם רופאים מומחים, בחירת מנתח, אפשרות לעבור ניתוחים מורכבים בחו"ל, מימון של טיפולים בחו"ל (למנותח ולמלווה), וכן טיפולים רבים נוספים הנדרשים בתשלום כסף רב ודורשים ביטוח רפואי (ביטוח בריאות פרטי) מחברה לביטוח. למרבית אזרחי ישראל אין את האפשרות לשלם את הסכומים כאלה, לפיכך מציעות כיום קופות החולים ביטוח רפואי משלים לביטוח הממלכתי, וכן שוק חברות הביטוח המציעות ביטוח בריאות פרטי.

ביטוחי שב"ן וביטוחי בריאות פרטיים

ביטוח רפואי משלים של קופות החולים קרוי שב"ן, ויכול להצטרף אליו כל מי שמעוניין בכך (ללא קשר לגילו או למצבו הרפואי), וכל קופת חולים מגדירה את סל השירותים שאותו ביטוח רפואי משלים מאפשר. הסל של הביטוח רפואי משלים הוא ספציפי לכל קופה, יכול להשתנות באופן חד צדדי על ידה, ולעיתים מוגדרת בו תקופת אכשרה לטיפולים מסוימים (כלומר, הזמן הנדרש לעבור בין הצטרפות המבוטח לביטוח רפואי ובין הזכאות שלו לקבלת טיפולים מסוימים).

בנוסף על ביטוח רפואי משלים של קופות החולים, מציעות גם חברות הביטוח את האפשרות לרכוש ביטוח בריאות פרטי, שמטרתו לספק ביטוח רפואי מושלם למבוטחים. ביטוח בריאות פרטי מטפל בכל הפערים שאינם מטופלים במסגרת סל השירותים הבסיסי של חוק ביטוח בריאות ממלכתי או הביטוח רפואי המשלים של קופות החולים, וכולל ניתוחים בחו"ל, השתלות, טיפולים טכנולוגיים מורכבים, וכן תרופות יקרות. ההצטרפות אל ביטוח בריאות פרטי נדרשת באישור חברת ביטוח, ואינה אפשרית לכל אחד. המועמד לביטוח צריך לעבור חיתום רפואי, שבסופו חברת הביטוח תחליט האם היא מוכנה לבטח את המועמד, ובאילו תנאים (החרגות). הפרמיה החודשית הנקבעת בביטוח בריאות פרטי עשויה להשתנות על פי פרמטרים רבים, הכוללים הן את גילו ומצבו הבריאותי של האדם (המגדירים את גורם הריסק) והן את הכיסוי הביטוחי שהוא מבקש לעצמו.

הכי חשוב זה הבריאות! מעוניינים לקבל הצעות אטרקטיביות לביטוח בריאות פרטי? צריכים ביטוח רפואי? כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר ופשוט המופיעה בתחתית הדף וכך ללא כל התחייבות מצידכם תוכלו לקבל 3 הצעות חינם עבור ביטוח בריאות פרטי וביטוחים נוספים מחברות הביטוח המובילות בישראל. עתה, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם מבין ההצעות שתקבלו. תנו לחברות הביטוח לרדוף אחריכם.

ביטויים קשורים: ביטוח רפואי, ביטוח סיעודי פרטי, ביטוח למקווה מוות, ביטוח לאומי עובדים זרים

אין לראות במאמר זה משום ייעוץ או כל סוג של המלצה.