מעוניין בהצעות מחיר לביטוח מבנה משכנתא?

רוצה לקבל ביטוח חיים למשכנתא השוואת מחירים?

צוות מומחי ביטוח משכנתאות של האתר יתאים עבורך את ביטוח המשכנתא הטוב ביותר!

מהו ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא?

ביטוח משכנתא מיועד לבנק שמימנו רכשת את הלוואת המשכנתא ונועד להגן על הבנק במצבים שונים שבהם לא תוכל להחזיר את חוב המשכנתא (עוד על המצבים הללו בהמשך).

ביטוח משכנתא דומה לביטוחי דירה שאינה במשכנתא אבל שונה במהות ההגנה ובעצם קיום הביטוח.

בבואנו לרכוש ביטוח משכנתאות, עלינו להכיר היטב, ממה מורכב ביטוח זה על מנת שנוכל לערוך השוואת מחירים לביטוח מבנה למשכנתא וביטוח חיים משכנתא בצורה הטובה ביותר.

ביטוח המשכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים שונים המשלימים אחד את השני – ביטוח מבנה משכנתא וביטוח חיים למשכנתא.

ביטוח מבנה למשכנתא

כשמו כן הוא – מכסה נזקים והרס במבנה הנכס שבגינו לקחת משכנתא. ביטוח מבנה משכנתא או ביטוח דירה למשכנתא הוא חובה על ידי הבנקים. מבלי רכישת ביטוח מבנה למשכנתא – לא תוכל לקבל משכנתא.

ביטוח מבנה משכנתא מכונה גם ביטוח דירה למשכנתא ונעוד בראש ובראשונה עבור הבנק שהלוואה את המשכנתא לרכישת הנכס. ברכישת ביטוח מבנה משכנתא, הבנק מבטח את הנזקים הכספיים שבמקרה בו קרה אירוע ביטוחי ובעצם אחראי להשיב את המבנה לקדמותו. הרציונל מאחורי ביטוח מבנה משכנתא הוא שהבנק שואף שהלווה יחזיר את חובו חודש בחודשו. לכן הבנק דורש מהלווה לרכוש ביטוח דירה למשכנתא כך, שאם יקרה חס וחלילה אירוע קשה שיקשה מאוד על בעלי הנכס לעמוד בהתחיבותיהם לבנק, הביטוח יכנס לפעולה וישלם על הנזקים השונים.

כיסוי נזקים בביטוח מבנה משכנתא

הביטוח מכסה נזקים שקשורים למבנה בית ולכל מה שמקובע בחיבור של קבע למבנה כגון דלתות, מרפסות, צנרת מים, ביוב, חשמל, דודי שמש, תאורה וכדומה. הרחבות בביטוח זה הן רבות וכוללות ביטוח מפני רעידות אדמה, שריפה, מים, הרס ונזקים שונים העלולים לקרות.

הכיסויים שביטוח מבנה משכנתא מספק – ביטוח דירה למשכנתא או ביטוח מבנה משכנתא מכסה את הנזק הכספי בגין השבת הנכס לקדמותו במקרה אירוע ביטוח. השבת המבנה לקדומותו תלויה בעלויות הבניה ואינה מתחשבת בערך הקרקע.

קביעת ערך הנכס

ערך מבנה למשכנתא או דירה למשכנתא נקבע בהתאם להערכת שמאי עבור הבנק. השמאי משערך את ערך המבנה בהתאם למחירי בניה והשוק, כך שבמידה שהשווי של הלוואת המשכנתא גבוה מערך הנכס עצמו (לדוגמא, במקרה בו הלוואת המשכנתא כוללת בתוכה שיפוץ, השיפוץ אינו נכלל בערך המבנה), ביטוח מבנה משכנתא יכול להיות בגובה המשכנתא ולא בגובה הערך השמאי הגבוהה.

הרחבות אפשריות בביטוח מבנה משכנתא

  • תשלום שכר דירה חלופי במקרה בו לא ניתן להתגורר בנכס שנפגע.
  • כיסוי צד ג' – במקרה שתיהיה פגיעה בצד ג' – אתה מכוסה (מקרה לפגיעה – דוד שמש מתנתק וגורם נזק או חיפוי מהבניין מתנתק וגורם לנזק.
  • הוצאות בעלי מקצוע לשיפוץ ותיקטון הדירה – מעצב דירות, אדריכל, מהנדס, מנהלי עבודה וכדומה
  • כיסוי הגנה לגינה/צומח – עלותה של גינה מטופחת יקרה מאוד לכן ניתן לרכוש הרחבה מיוחדת עבור גינה.

טיפ חשוב להקטנת ביטוח דירה למשכנתא

כאמור, מחיר הפרמיה החודשית של ביטוח משכנתא נגזר, בין השאר, מגובהה הלוואת המשכנתא. ככל שהמשכנתא גבוהה יותר – כך גם ביטוח המשכנתא יהיה גבוה יותר (גם ביטוח חיים למשכנתא וגם ביטוח דירה למשכנתא). רוב האנשים שלוקחים המשכנתא אינם לוקחים בחשבון שכל חודש בעקבות תשלום למשכנתא, חובם לבנק הולך ויורד. כאשר הלוואת המשכנתא הולכת ויורדת בעצם גם הכיסוי הביטוחי אמור לרדת כי אם לקחת משכנתא של 500,000 ש"ח ורכשת ביטוח משכנתא בסכום הזה, אחרי שנה חוב המשכנתא נניח יהיה 450,000 ש"ח ולכן גם עליך להקטין את גובה הכיסוי הביטוחי – בקש מהבנק את יתרת המשכנתא והעבר אותה לחברתה ביטוח – בין רגע הקטנת את גובה התשלום החודשי בעשרות ש"ח כך שלאורך זמן חסכת אלפי ש"ח.

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים משכנתא נועד עבור הבנק ומשמש לכיסוי ההלוואה לבנק במצב בו הלווים אינם יכולים לעמוד בתשלומים החודשיים של המשכנתא. ביטוח חיים למשכנתא הוא דרישת חובה על ידי הבנקים כך שללא רכישת למשכנתא ביטוח חיים – לא תוכל לקבל משכנתא. בנוסף, יתכן שאדם שהלך לעולמו לקח על עצמו חובות כספיים והלוואות ולכן, על מנת לצמצם את הפגיעה כלכלית בשאריו, רכישת ביטוח חיים משכנתא ביטוח חיים תכסה את חובותיו השונים.

מה עומד מאחורי משכנתא ביטוח חיים משכנתא?

העיקרון פשוט – הבנק שהלווה את המשכנתא מחוייב להגן על הלוואותו בזה שגם אם חלילה, הלווים הולכים לעולמם, הוא יקבל בחזרה את ההלוואה שהעניק.

גם אם זוג לקח משכנתא ואחד מבני הזוג הולכים לעולם – יתכן שבן הזוג השני לא יוכל לעמוד לבדו בהחזרי המשכנתא. אותו דבר גם לגבי יורשים – יתכן שיורשים של נכס שמומן על ידי משכנתא לא יכלו לעמוד בתשלומים החודשים – ביטוח חיים משכנתא ביטוח חיים מכסה את הבנק.

ביטוח חיים למשכנתא מכסה את הלוואת המשכנתא, לכן סכום הכיסוי הוא בגובה הלוואת המשכנתא ובמקרים מיוחדים אפילו יותר – תלוי בהרחבות ובכיסויים שרכשת. בפועל, במקרה אירוע ביטוחי (מוות של לווי המשכנתא) חברת הביטוח שבה רכשת את ביטוח החיים למשכנתא תשלם את חוב המשכנתא לבנק.

קח בחשבון שביטוח חיים למשכנתא מכסה אך ורק את הלוואות המשכנתא ולא קשור לביטוח חיים אחרים שברשותך או לביטוח למקרה מוות.

מחיר ביטוח חיים משכנתא

מחירו של ביטוח חיים למשכנתא נקבעת בהתאם לשני נתונים:

  • הלוואת המשכנתא – סכום ההלוואה, תקופת ההחזר, מיקום הנכס, מועד הפירעון
  • המבוטח – נתונים אישיים של המבוטח כגון גיל, מצב בריאות, תעסוקה, עישון וכדומה.

צוות מומחי ביטוח משכנתאות של האתר יתאים עבורך את ביטוח מבנה משכנתא, ביטוח חיים למשכנתא או ביטוח דירה למשכנתא הטוב ביותר. כנס עכשיו להצעות לביטוח חיים משכנתא השוואת מחירים ביטוח חיים ומבנה למשכנתא.

ביטויים רלבנטיים: ביטוח מבנה דירה, ביטוח מבנה משכנתא ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח חיים משכנתא משכנתא ביטוח חיים ביטוח מבנה למשכנתא ביטוח נכס למשכנתא ביטוח חיים ומבנה למשכנתא ביטוח דירה למשכנתא