זקוק למשכנתא לצורך קניית נכס?

קבל עכשיו השוואת ביטוח משכנתא והצעות לדירה/בית/נכס

מומחי ביטוחי משכנאות של האתר יתאימו עבורך ביטוח למשכנתא הכי טוב בשבילך. הצטרף עכשיו!

 

צוות מומחי הביטוח של i ביטוח מתמחים בביטוחי משכנתאות מכל הסוגים – ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא. לאחר השארת פרטים יצרו איתך קשר מומחי הביטוח למשכנתאות של האתר על מנת למצוא עבורך את ביטוח המשכנתא הכי טוב, במחיר הכי טוב ובכיסוי הביטוחי הכי טוב.

השוואת ביטוח משכנתאות – השוואת חברות ביטוח משכנתא

ביטוח למשכנתא, לכאורה עוד ביטוח והוצאה נוספת על רוכשי הדירות, אך לא כך המצב. מדובר באחד מהביטוחים החשובים ביותר והזולים ביותר ביחס להגנה שהם מעניקים. תחילה נכיר כמה מושגים בסיסיים שקשורים לביטוח למשכנתא:

למה מיועד ביטוח משכנתא?

אם לקחת הלוואת משכנתא מהבנק לצורך קניית נכס, הבנק חייב לוודא שתזרים החזר המשכנתא ימשך כסידרו, זאת אומרת שתמשיך להחזיר כל חודש את סכום הלוואת המשכנתא לבנק. אחד הדרכים שבהם הבנק מגן על עצמו הוא בחיוב של לווי המשכנתא לרכוש ביטוח למשכנתא. ביטוחי משכנתאות יגנו עליהם במצבים שונים שהם אינם יכולים להחזיר את החוב לבנק ובמצבים בהם הנכס עצמו נפגע.

הלוואת משכנתא לצורך קניית נדל"ן שונה מהותית מהלוואות אחרות מאחר וכאן מדובר על הלוואה לזמן ארוך במיוחד – עד 35 שנה. מאחר ופרק זמן ההלוואה ארוך, מקרים רבים עלולים להתרחש באותו זמן – שינויים במצב כלכלי, מוות, פגיעה בנכס עצמו וכל מה שעלול לגרום ללוויי הלוואת המשכנתא לא להחזיר את חובם. ביטוח למשכנתאות מגן בדיוק על נקודות אילו.

מהו ביטוח משכנתא ?

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים משכנתא שונים המשלימים אחד השני:

  • ביטוח מבנה למשכנתא – ביטוח משכנתא למבנה מעניק כיסוי הגנה לבנק במקרה בו נפגע המבנה כתוצאה מאסונות, שריפות וכדומה. ביטוח מבנה למשכנתא מעניק הגנה כיסויית רק כנגד המבנה עצמו, קרי השלד והתשתיות של המבנה ולא כנגד מה שיש בתוך המיבנה – ציוד, ריהוט וכודמה. אם המבנה נהרס או נפגע, תשלים חברת הביטוח שבו רכש את ביטוח המשכנתא את ההפרשים לבנק.
  • שים לב – ביטוח מבנה למשכנתא אינו מעניק הגנה בגין אובדן ריהוט, ציוד ונכסים שונים שנמצאים בתוך הדירה. אם אתה מעוניין להגן על חפצי ערך, וכל מה שבדירה, עליך לרכוש ביטוח דירה בנפרד שאינו קשור לביטוח משכנתא.
  • כמובן שסכום ההחסר לבנק או סכום הפיצוי/ההגנה חייב להיות לפחות בגובה הלוואת המשכנתא.
  • ביטוח חיים למשכנתא – מעניק כיסוי הגנה במצב בו לווי המשכנתא אינם יכולים להחזיר את התשלומים החודשים עקב מחלה – אובדן כושר עבודה ועקב מוות. ביטוח זה הנקרא גם ריסק. ביטוח חיים למשכנתא.

כיצד קובעים את עלות ביטוח משכנתא ?

גובה תשלומי הביטוח החודשיים של ביטוחי משכנתאות (מחיר ביטוח משכנתא) נקבעים בהתאם לנתונים של המבוטח ושל הנכס.

  • נתוני המבוטח – גיל המבוטח, מינו, עיסוקו בחיים, במצב בריאותי ועוד.
  • נתוני ההלוואה – יתרת ההלוואה בכסף, משך זמן ההלוואה עד לפרעונה.

 

השוואת מחיר ביטוח משכנתא השוואת מחירים –  כפי שניתן לראות, הפרמטרים הקובעים את מחיר ביטוח למשכנתא קבועים ולכן ניתן להשוות מחירי ביטוח משכנתאות בקלות יחסית.

השוואת ביטוח משכנתא מומלצת ביותר מכמה סיבות:

תחרות – תחרות חברות ביטוח משכנתא המציעות ביטוח משכנתה גדלה מאוד בשנים האחרונות. כיום, ניתן לקבל הצעות לביטוחי משכנתאות ממרבית חברות הביטוח בישראל ומסוכנויות ביטוח וכך לקבל תמונה מלאה ואמיתית על רמת המחירים של ביטוחי משכנתא. ביטוחי משכנתא השתנו מאוד מהזמן שהבנקים למשכנתאות שלטו בתחום זה. לאורך עשרות שנים, הבנקים בישראל עבדו בשני כובעים – גם המלווים של משכנתאות וגם המבטחים. אופן פעולה זה הפך את שוק המשכנתאות לשוק ללא תחרות וצרכנים רבים היו כבולים לפעולות ותמחירי הבנקים. כיום שוק ביטוחי המשכנתה פתוח לחלוטין לתחרות ואנו, הצרכנים, נהנים מתחרות בריאה זו לביטוח למשכנתא.

טווח ארוך – ביטוח משכנתה הוא לטווח ארוך במיוחד – צמוד להלוואת המשכנתא שלקחת לכן כל הבדל קטן במחיר ביטוח המשכנתה יכול להסתכם בעשרות אלפי ש"ח לאורך כמה עשרות שנים – כאורך המשכנתה עצמה. החישוב הוא פשוט – בודד מהצעות ביטוחי משכנתאות שקבלת את המחיר החודשי של ביטוח משכנתה והכפל במספר חודשי תשלום המשכתה – זה יהיה ההבדל האפקטיבי שלך. כמובן שחישוב זה אינו משכלל את הריבית של תשלומי ביטוח המשכנתא לאורך השנים.

כיסוי והרחבות – פוליסות ביטוחי משכנתאות דומות אחת לשנייה בכיסויים רבים אך בפועל יש הבדלים רבים, בעיקר בעלויות הכיסויים ובהרחבות שהפוליסה מעניקה. רוב לווי המשכנתאות אינם מייחסים חשיבות רבה להרחבות ולהיקף הכיסוי של פוליסות ביטוח המשכנתא אך זו טעות! כל עוד הכל בסדר, אין בעיה אך בקרות בעיה כל שהי שבה ביטוח המשכנתא נכנס פעולה, תהיה חשיבות עליונה לכיסוי של פוליסת ביטוח למשכנתה.

בעבר, הבנקים בישראל היו משווקים את תוכניות ביטוח למשכנתאות בזמן קבלת הלוואת המשכנתא. הבנקים היו מונופול בביטוחי משכנתא ולכן גם מחיר ביטוח המשכנתאות היה גבוה יחסית להיום, אבל בעשור האחרון השוק ביטוחי המשכנתאות נפתח לתחרות וכיום חברות הביטוח מציעות מחיר ביטוח משכנתא זול יותר.

בגלל התחרות הרבה בשוק, מומלץ וכדאי לערוך השוואת מחיר בין חברות ביטוח משכנתא. בהשוואת מחירי ביטוח משכנתאות, תוכל לקבל ראיה רחבה וכוללת לשוק ביטוחי משכנתאות וכך לבחור את מחיר ביטוח משכנתא הטוב מכולם. שים לב שמחיר ביטוח משכנתא הוא לא הפקטור היחידי בשיקוליך לביטוח למשכנתא. לעיתים מחיר ביטוח משכנתא יכול להיות גבוה יותר אך תקבל בתמורה כיסויי ביטוח גבוהים יותר ופוליסת ביטוח משכנתא איכותית יותר.

נקודה חשובה ביותר ברכישת ביטוחי משכנתאות – מאחר והלוואת משכנתא היא לפרק זמן ארוך, גם כך ביטוח המשכנתא לכן הפרשים במחירי ביטוח משכנתא של שקלים בודדים או כמה עשרות ש"ח בחודש, יכולים להצטבר במשך שנים לעשרות אלפי ש"ח! דווקא השוואת מחירי ביטוח משכנתא היא אחת מההשוואת המחיר הכי חשובות שתעשה, בעיקר בגלל משך הזמן הארוך של הביטוח.

מעקב אחרי ביטוח משכתנא – חברות ביטוח משכנתא

רוב רובם המוחלט של לוקחי המשכנתאות מקבלים הצעות מחיר בתחילת התהליך, בוחרים את החברת הביטוח שבהם ירכשו ביטוח משכנתא, רוכשים את הביטוח וזה. אבל נקודה מהותית שיכולה לחסוך אלפי ש"ח היא שככל שגובה המשכנתא הולך ויורד (הרי תשלומי המשכנתא מקיטינים את גובה ההלוואה) ולכן גם הסיכון של הבנק יורד עם השנים, כך גם הכיסוי הביטוחי יורד. לדוגמא – אם רכשת ביטוח משכנתא למשכנתא של 500,000 ש"ח ואחרי שנה הלוואת המשכנתא עומדת על 450,000 ש"ח, הרי שהבנק הקטין ב50,000 ש"ח את ההלוואה ולכן גובה הכיסוי שנשאר לך הוא 450,000 ש"ח – כך גם אמור להיות הגובה של ביטוח המשכנתאות שלך – על גובה של 450,000 ולא חצי מילין ש"ח.

כל כמה חודשים דאג לבקש מהבנק את יתרת המשכנתא שלך כמסמך רשמי, פנה איתו לחברת הביטוח ובקש להקטין את גובה תשלום ביטוח המשכנתאות שלך, כך מבלי להתאמץ כלל, תוכל להקטין בכמה עשרות ש"ח את התשלומים החודשים ובכך לחסוך אלפי שח במהלך חיי ההלוואה.

הכלל בביטוח משכנתא הוא שסכום הגנת הביטוח הוא כגובה יתרת ההלוואה לכן השאיפה של היא מחיר ביטוח משכנתא ועלות ביטוח משכנתא נמוך ככל האפשר.

 

ביטויים רלבנטיים: ביטוח דירה, השוואת מחיר ביטוח משכנתא, ביטוח משכנתא השוואת מחירים, עלות ביטוח משכנתא, חברות ביטוח משכנתא, הצעה לביטוח משכנתא.