המפקח על הביטוח עומד לצידכם

תפקידו של המפקח על הביטוח משרד האוצר הוא לספק לציבור את כל המידע אשר יכול לעזור לו לבחור חברת ביטוח, להשיג מחירים משתלמים ולזכות בשירות אמין ומקצועי. המפקח על הביטוח במשרד האוצר הוא גורם ציבור הפועל במסגרת המדינה, ולכן נחשב אובייקטיבי.

במובנים רבים נחשב המפקח על הביטוח במשרד האוצר לזרוע השלטונית היחידה הממונה ישירות על ענף הביטוח, בין אם מדובר בהסדרים חוקיים התקפים לגבי חברות הביטוח ובין אם מדובר על דרך התנהלות הסוכנים. מבחינה מעשית, המפקח על הביטוח במשרד האוצר חושף בפני הציבור מידע נגיש וזמין בעזרת אתר האינטרנט שלו. גם חברות הביטוח עצמן יודעות כי המידע המופיע באתר המפקח על הביטוח מחייב אותן ולכן הן עומדות בדרישות. לא רבים יודעים זאת, אך המפקח על הביטוח במשרד האוצר ממונה גם על נושא החיסכון ושוק ההון. בכל בעיה עקרונית או דילמה מול חברות הביטוח מומלץ לפנות אל המפקח ולהציף את הבעיה. ניתן לעשות זאת באמצעות מכתבים אל כתובת הדואר, על ידי פנייה מקוונת או בעזרת הטלפון.

אופן הפנייה אל המפקח על הביטוח

כל מכתב אל המפקח על הביטוח משרד האוצר צריך להיות ממוקד ותמציתי. העובדות הרלוונטיות למקרה אותם אתם מציגים צריכות לעמוד בראש המכתב, תוך שהן מגובות בראיות ובנתונים אחרים. המכתב צריך להיות מופנה בשפה נכונה ובהירה, כאשר במידת הצורך ניתן גם לצרף מסמכים נוספים. ניתן לעקוב אחר התקדמות הטיפול בתלונה באמצעות יצירת קשר ישיר עם משרד המפקח על הביטוח ואף לשלוח מכתב תזכורת בצירוף התלונה המקורית. הפעלת הזכות הדמוקרטית והפניית תלונות אל משרד המפקח הם חלק בלתי נפרד מהאמצעים העומדים לצד אזרחים אשר מרגישים כי חברות הביטוח אינן מטפלות בהן כהלכה. ניתן להיעזר בהשוואות ביטוח שונות באתר ביטוח נט של משרד האוצר

מידע להתנהלות מול חברות הביטוח

המון מידע מעשי על התנהלות מול חברות ביטוח מופיע באתר האינטרנט הרשמי של המפקח. באתר המפקח על הביטוח ישנה המלצה ברורה להשוות מחירים לפני רכישת ביטוח, תוך כדי הצעה לשימוש במחשבון ביטוח יעיל ונוח. בנוסף, אתר המפקח על הביטוח מספק טיפים לבחירה נכונה בחברה ופוליסת ביטוח כגון גובה הפרמיה, ניסיון העבר עם חברות ביטוח, המלצות אשר התקבלו עליה בקרב חברים או בני משפחה, מדיניות ניהול התביעה או מספר התשלומים אותם החברה מאפשרת. באתר המפקח על הביטוח מציעים לאזרחים לפנות אל המפקח בכל מקרה בו התעריפים המוצעים על ידי חברות הביטוח גבוהים מאלו המוצגים באתר, וישנם גם הסברים מפורטים לגבי מבנה הפרמיה בביטוח חובה, עקרונות המפתח של הרפורמה בביטוח רכב והפרמטרים על פי נעשה התמחור.

מתי אפשר להשתמש באתר המפקח על הביטוח?

אתר המפקח על הביטוח הוא דוגמא לאופן בו האזרח יכול לנצל את הכלים אשר מעמידה לרשותו המדינה. בכל מקרה של בעיה, תהייה או בקשה לקבלת מידע ניתן לפנות אל אתר המפקח על הביטוח ולקבל את כל המידע. אתר המפקח על הביטוח יכול לעזור בעת רכישת ביטוח חובה לרכב, למצוא חברת ביטוח אמינה ולקבל הכוונה על רכישת פוליסות נוספות. המפקח על הביטוח במשרד האוצר ממונה על ידי רשויות החוק ועומד לצד האזרחים. כאמור, המחויבות של המפקח על הביטוח משרד האוצר היא מלאה אך כדאי לנצל אותה ולא להמתין. לא מומלץ לחכות עם תלונות לגבי חברות הביטוח או סוכני ביטוח, וכדאי לזכור כי גם אם לעיתים אופן הפעולה נראה מסורבל וארוך הרי שבסופו של דבר הוא משתלם. גשו עוד היום לביקור באתר המפקח על הביטוח ובואו להתרשם בעצמכם.

בשנת 2013 מינה שר האוצר דאז יאיר לפיד את הגב' דורית דיאנה אלטר סלינגר (דורית סלינגר) לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר – או כפי שאנו מכירים את הגדרת התפקיד כ מפקח על הביטוח או בעצם, המפקחת על הביטוח באוצר.

קישורים שימושיים ורלבנטים: ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי פרטי