שוק הנדל"ן מתעורר ואיתו שוק המשכנתאות וביטוח המשכנתאותללא קטגוריהראשי

התעוררת בשוק הנדל"ן והמשכנתאות

שוק הנדל"ן השתנה ואינו דומה עוד לקיפאון מאביב-קיץ 2011. הקיפאון בא לידי ביטוי במיעוט עסקאות, הן יד שניה ועיסקאות מקבלן לאורך כל חלק ישראל – מהצפון, תל אביב, ראשון לציון ועד לבאר שבוע ואילת. אומנם רמת המחירים לא ירדה בצורה חדה אבל הלחץ עשה את שלו בחלק מן המקרים וקונים חזקים יכלו להתמחק היטב ולקבל נכסים במחירים טובים.

בצמידות לשוק הנדל"ן, חלה כמובן גם התעוררת בשוק המשכנתאות ולאחרונה דווח על עליה של עשרות אחוזים בהיקף המשכנתאות ברבעון השני של 2015 לעמות רבעון קודם ורבעון של 2014 וכאשר שוק המשכנתאות צומח, גם שוק ביטוח המשכנתא רותח במקביל.

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חובה לכל מי שרוצה לקבל הלוואת משכנתא מבנק או ממוסד פינננסי כל שהו. ביטוח זה בא לכסות ולהגן מפני חדלות פרעון של הלקוחות או מפני פגיעה בנכס הפיזי עצמו ובכך למעשה, הבנק מכסה נזקים עתידיים. ביטוח המשכנתא נלקח בצמוד למשכנתא ולכן גם הוא נרכש למשך עשרות שנים.

שימו לב לאחד מהכללים בעולם ההלוואת ובעולם ההשקעות – פרק הזמן משמש כמנוף פיננסי ולכן ככל שמשך זמן ההלוואה ארוך יותר, כך גם ההפרשים במחירי הפרמיה הולכים וגדלים. כך למשל, הפרש לש 50 ש"ח בין מחירי פרמיות של ביטוח משכנתא יכול להסתכם באלפי שח ואפילו עשרות אלפי שח על פני של 25 שנה. כמובן שההפרשים תלויים גם בגובה המשכנתא אך העיקרון נשאר זהה.

ביטוח משכנתא מכיל שני בטוחים נפרדים שניתן לרכושם בנפרד: ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא. בהתאם לשם, הם מכסים בגין אובדן או נזק ומשולמים לבנק.

מומלץ בחום טרם רכישת ביטוח משכנתא לבדוק היטב ולהשוואת בין מחירי ביטוח משכנתא.

סגור לתגובות.